Bruntor uzvar EIT Jumpstarter mobilitātes kategorijā

Bruntor

Priecājamies un lepojamies ar “Ideju kauss 2021” uzvarētāja un šī gada konkursa finālistu mentora Raimonda Jurgeļa panākumiem! Sūtījumu piegādes uzņēmumiem paredzētais elektriskais skrejritenis ar kravas kasti “Bruntor Cargo” uzvarējis Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu un inovāciju kopienas “EIT Urban Mobility” konkursa “EIT Jumpstarter” finālā mobilitātes kategorijā. “Bruntor” balvā ieguvis 10 tūkstošus eiro, ko uzņēmums izmantos sertifikācijai un nākamajam prototipam.

Lai nokļūtu finālā, Latvijas uzņēmums konkurēja ar 600 citām idejām no visas Eiropas. “Bruntor” ideja balstās uz t.s. pēdējās jūdzes piegādēm pilsētās, lai mazinātu sastrēgumus, atvieglotu piegādes darbinieku ikdienu un uzlabotu gaisa kvalitāti pilsētās. Ar iespējamā braucamā attēliem komanda uzrunāja potenciālos klientus “LinkedIn”. Pārsvarā pārvadātāji bija skeptiski – pārāk mazs braucamais, pārāk neglīts, nav skaidra pielietojuma. Tomēr daži atsaucās. Ar vienu no piegādes uzņēmumiem ir noslēgts sadarbības līgums.

Jauno piegādes skūtera prototipu “Bruntor” novembrī prezentēja arī “Smart City Expo World Congress” Barselonā. Raimonds stāsta, ka izstādē guva atzinību gan no loģistikas uzņēmumiem, gan pilsētu pārstāvjiem par jaunā braucamā veiktspēju.

Uzvara Ideju kausā

Raimonda izstrādātais elektrizētais bezceļu dēlis “Bruntor” pērn uzvarēja konkursā “Ideju kauss”. Ideja Raimondam radās pandēmijas laikā, kad viņš tikko bija atgriezies Latvijā. Iepriekš viņš dzīvoja Vācijā netālu no Alpiem, kur brīvdienās brauca ar snovbordu. Latvijā to nevarēja – nebija tik daudz sniega, turklāt pandēmijas laikā vietējie kalni bija slēgti. Tā Raimondam radās doma nopirkt elektrisko skrituļdēli, ar ko vismaz vasarā braukāt pa mežiem un bezceļiem. “Sāku skatīties, kas ir pieejams, bet neatradu neko, kas mani uzrunātu. Tāpēc nolēmu, ka jāuztaisa pašam,” viņš saka.

Sākumā nebija domāts šo attīstīt kā biznesu, bet draugi ierosināja pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konkursā “Ideju kauss”. Raimonds ieguva pirmo vietu un 10 tūkstošus eiro idejas tālākai attīstīšanai. “Man ir milzīgs prieks, ka es saņēmos un piedalījos,” viņš teic.

“Par idejām ir jārunā, ar idejām ir jādalās un ar idejām ir jāstrādā! Dažas trāpa tieši mērķī, dažas mērķi sasniedz vēlāk. Ar Ideju kausu viss tikai sākās – nomērķē un trāpi ar ideju!”

Uzreiz pēc uzvaras konkursā viņš piedalījās “Buildit” akcelerācijas programmā. Raimonds ir absolvējis LIAA un Rīgas Biznesa skolas programmu “Inovāciju akadēmija”. Nesen komanda pabija arī Kembridžas uzņēmējdarbības nometnē.